Balandis 2017

Lietuvos kino fondas pasipildė pasaulyje įvertintais ir geidžiamais filmais


Lietuvos kino fondasplatforma, kurioje nemokamai, arba už menką įkainį mobiliuose įrenginiuose galima pasižiūrėti daugiau nei 300 visų laikų lietuviškų filmų, pasipildė 30-ia naujų kūrinių. Tarp jų – ir režisierės Giedrės Žickytės juosta „Meistras ir Tatjana“, ką tik triumfavusi Čikagoje.

Lietuvės filmas „Meistras ir Tatjana“, pasakojantis apie vieną ryškiausių 7-ojo dešimtmečio porų, genialų fotografą ir jo gražuolę žmoną bei jų aistringą ir fatališką meilę, JAV sulaukė didžiulio susidomėjimo.
 
„Čikagoje filmas buvo „sold out“. Tie, kurie nepateko į abi peržiūras, teiravosi alternatyvių būdų, kaip vis dėlto galėtų pamatyti šį filmą. Ir tokių klausimų aš sulaukiu kone kasdien, dėl to labai džiaugiuosi, kad „Meistras ir Tatjana“ bus pagaliau oficialiai pasiekiamas internete, – sako G. Žickytė. – Žinoma, tai ne tas pats: stebėti filmą didžiajame ekrane ar namuose. Net Gene Siskel, vadovaujantis vienam žymiausių kino centrų Čikagoje, kuriame ir buvo parodytas filmas „Meistras ir Tatjana“, man pasakė, kad didžiulis skirtumas tarp to įspūdžio, kurį patyrė, pasižiūrėjęs filmą kompiuterio ekrane, ir dabar, pamatęs jį kino teatre: kaip užbūrė garsas, kokių vaizdų pastebėjo, kurių neužfiksavo anksčiau. Tačiau bet kuriuo atveju, kino teatruose nerodys filmo visą gyvenimą, o mums labai svarbu, kad žmonės turėtų galimybę tai pamatyti. Aš pati asmeniškai stengiuosi kiek įmanoma filmus pamatyti kino teatre, bet ne visada pavyksta suplanuoti, tada tikrai gelbsti tokios platformos.“
 
Režisierė sako, kad po „Meistro ir Tatjanos“ seansų Čikagoje vėl gavo daugybę žinučių, kuriose žmonės dalijosi, kaip juos įkvėpė šis filmas. „Po kiekvienos peržiūros gaunu tokių laiškų. Žmonės man pasakoja savo istorijas, daugiausia apie tai, kad nori kažką keisti savo gyvenime – vėl pradėti fotografuoti, kurti“, – teigia režisierė.

Lietuvos kino fondo platformoje nuo šiol galima pasižiūrėti ir ankstesnį G. Žickytės darbą – dokumentinį filmą „Kaip mes žaidėme revoliuciją“, greta kitų prodiuserinės kompanijos „Just a Moment“ filmų: „Igruški“, „Tėvas“, „Nesamasis laikas“, „Paskutinė medaus mėnesio diena“, „Julija“, „Aš už tave pakalbėsiu“, „Šarka II“.

Kompaniją atstovaujanti prodiuserė Dagnė Vildžiūnaitė sako, kad sudėtinga būtų rekomenduoti konkretų filmą. Tebūnie tai – žiūrovo pasirinkimas, perskaičius prie filmo pateiktus aprašymus ir komentarus. „Bet kaiką galiu užtikrinti: nei vienas filmas nėra tuščias ir todėl nėra lengvai užmirštamas. Kiekvienas jų bent kurį laiką lydės žiūrovą. Manau, kad tai – svarbiausia“, – teigia „Just a Moment“ prodiuserė. 

Jos atstovaujamos kompanijos produkcija kino fonde atsirado tik dabar, nes tam buvo įvairių priežasčių. 

„Dauguma naujesnių filmų pasirodė platformoje neseniai. Manau, kad nesusitarę skirtingi prodiuseriai kurį laiką stebėjo platformą. Aš asmeniškai norėjau užsitikrinti filmų saugumą, – geografinių blokų galimybes, apsaugą nuo piratų ir panašiai, – sako D. Vildžiūnaitė. – Piratavimo klausimą aiškinu paprastai: „Paveikslų iš galerijų ar bandelių iš parduotuvės juk nebandome netyčia išsinešti. Tai kodėl manoma, kad filmus vogti galima? Tai yra vagystė.“

Naujausių filmų peržiūros kinofondas.lt platformoje kainuoja iki 3 eurų. Prodiuserė pritaria, kad lietuvio sąmonei tai yra pakankamai logiška suma ir priežastis atsisakyti nelegalių svetainių, ypač jei filmą žiūri ne vienas. Kartu ji džiaugiasi, kad neatsiliekame nuo bendrų pasaulinių kino platinimo tendencijų, kurios vis labiau orientuojasi į oficialų kūrinių platinimą internetinėje erdvėje. 

„Manau, kad ši platforma yra atsakas jau seniai egzistavusiam poreikiui, kurį sukuria labai trumpas nacionalinių autorinių filmų gyvenimas Lietuvos kino salėse, jau nekalbant apie tuos šalies regionus, kuriuose žmonės išvis neturi galimybės pamatyti filmų, nes kino salių tiesiog nėra“, – teigia D. Vildžiūnaitė.

Nuotraukos: Vidas Černiauskas, LIKA  ir Giedrės Žickytės asmeninis archyvas
KVIEČIAME Į VISUOTINĮ NARIŲ SUSIRINKIMĄ


Informuojame, kad 2017 m. balandžio 26 d. 11:00 val. šaukiamas Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacijos AVAKA Visuotinis narių susirinkimas, kuris vyks Lietuvos kinematografininkų sąjungos patalpose Vasario 16-osios g. 8, Vilniuje. Nesusirinkus kvorumui, (1/2 asociacijos narių) pakartotinis visuotinis narių susirinkimas šaukiamas 2017 m. balandžio 28 d. 11:00 val. Lietuvos kinematografininkų sąjungos patalpose Vasario 16-osios g. 8, Vilniuje.

Visuotinio narių susirinkimo darbotvarkė:
1. AVAKA 2016 metų veiklos, finansinės ir auditoriaus ataskaitų tvirtinimas.

Dalyvių registracijos pradžia: 10:30, pabaiga:11:00. Dalyviai užsiregistravę po nurodyto termino pabaigos, Visuotiniame narių susirinkime dalyvauja be balsavimo teisės.

Maloniai kviečiame dalyvauti!

Su dokumentais susipažinti galima čia.   

ODISĖJA72 — 72 valandų filmų kūrimo iššūkis

ODISĖJA72 — Lietuvoje atitikmenų neturintis trumpametražių filmų kūrimo iššūkis, kuriame
dalyvauti kviečiami kino, video, animacijos, audiovizualinių menų entuziastai ir profesionalai.
Burk komandą ir priimk 3 parų iššūkį sukurti trumpametražį filmą nuo A iki Z!

Prieš pradedant filmų kūrimo odisėją, dalyvaujančios komandos bus suburtos starto vietoje —
VGTU „LinkMenų fabrike“. Joms bus paskelbtos atsitiktinai sugeneruotos užduotys
padiktuosiančios tris pagrindinius elementus, kurie privalės atsirasti filme: tam tikras veikėjas,
filme girdima frazė bei filme atsirandantis rekvizitas. Taip pat užduotys suformuos, kokio žanro
filmą kiekviena komanda turės sukurti. Renkant ODISĖJA72 iššūkio nugalėtojus vienas iš
vertinimo kriterijų bus tikslus, motyvuotas ir originalus užduoties įgyvendinimas filme. Renginio
metu kiekviena iššūkyje dalyvaujanti komanda turės išskirtinę galimybę konsultuotis su
patyrusiais audiovizualinių kūrinių autoriais, kurie dalins patarimus scenarijaus rašymo,
kūrybinių sprendimų vystymo, prodiusavimo, režisavimo, filmavimo bei montažo klausimais.

Renginio metu geriausi filmai bus įvertinti ir apdovanoti vertingais prizais šiose kategorijose:
• Geriausias filmas — 3800 € vertės prizas
• Geriausia kinematografija — 1200 € vertės prizas
• Originaliausias užduoties įgyvendinimas — 1000 € vertės prizas
• Geriausias montažas — 550 € vertės prizas

RENGINIO EIGA
05/12 9:00 — ODISĖJA72 Atidarymas, užduotys ir misijų pradžia VGTU „LinkMenų fabrike“.
05/12 19:00 — Susitikimai su mentoriais.
05/13 11:00 — Filmo idėjos pitch’as dėl galimybės savo filme naudoti renginio partnerio
„Promaksa“ suteikiamomis profesionalaus drono valdytojo paslaugomis.
05/15 10:00 — Filmai pateikiami vertinimo komisijos įgulai.
05/15 19:00 — ODISĖJA72 Filmų peržiūra ir apdovanojimai Kino teatre „Pasaka“.
Bonus: Neformalus kontaktų vakaras ir naujų misijų planavimas — renginio afterparty.

Registruokite komandas iki balandžio 30 d., o atrinktos dalyvauti bus paskelbtos gegužės 1-2 d.
Renginys nemokamas, dalyvių skaičius ribotas.

Daugiau informacijos ir registracija: www.odiseja72.lt

 www.odiseja72.lt informacija

KVIEČIAME Į PAKARTOTINĮ VISUOTINĮ NARIŲ SUSIRININKIMĄ

Informuojame, kad 2017 m. balandžio 26 d. 11:00 val. šauktas Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacijos AVAKA Visuotinis narių susirinkimas neįvyko, nes nesusirinko reikiamas narių skaičius, t.y. nebuvo kvorumo.

K V I E Č I A M E į pakartotinį  AVAKA Visuotinį narių susirinkimą 2017 m. balandžio 28 d. 11:00 val. Lietuvos kinematografininkų sąjungos patalpose Vasario 16-osios g. 8, Vilniuje. Susirinkimas įvyks nepaisant susirinkusių narių skaičiaus.

Visuotinio narių susirinkimo darbotvarkė:
1. AVAKA 2016 metų veiklos, finansinės ir auditoriaus ataskaitų tvirtinimas. Su dokumentais susipažinti galima čia.

Dalyvių registracijos pradžia: 10:30, pabaiga:11:00. Dalyviai užsiregistravę po nurodyto termino pabaigos, Visuotiniame narių susirinkime dalyvauja be balsavimo teisės.    
Maloniai kviečiame dalyvauti!

Gerbiami kūrėjai, tuo pačiu norime Jus pasveikinti Pasaulinės intelektinės nuosavybės dienos proga bei palinkėti Jums kūrybinio lengvumo ir įkvėpimo!

AVAKA – ARČIAU KŪRĖJO!